Już za kilka dni we Wrocławiu!

Taki oto plakat pojawił się kilka dni temu na terenie Wrocławia.
info-Kamil-Dudkowski

 

Serdecznie zapraszam czytelników

na pierwsze publiczne spotkanie ze mną

na terenie Polski

 

 

Czy ktoś z Was przybędzie?

 

Info językowe
Info historyczne
Sposób opisania
Summary

33 thoughts on “Już za kilka dni we Wrocławiu!

   • Nie wiem, miało być Porozmawiajmy.tv, ale się okazało, że dni nie zgraliśmy i mają już co innego gdzie indziej.

     
    • Napisałem do Wandaluzji,może wpadnie 😀 Nie wiem jak on wygląda ale na pewno to starszy pan więc jeśli taki wyskoczy z trudnymi pytaniami to znaczy,że to może być on 😀

      
     • Juliusz napisał na swoim forum,że był na spotkaniu i z tego co zrozumiałem wypowiedział się na temat Ariów.Zadał jakieś trudne pytanie?:D

       
     • Nie było nic trudnego. Mówił ciekawe rzeczy, jednak nie dające się nigdzie potwierdzić. Więc straszna szkoda. Bo chętnie bym propagował jego tezy jakby się to jakoś dało udowodnić (nawet jakimiś względnie silnymi poszlakami).

      Było ogólnie mało czasu i spodziewałem się więcej pytań :). Myślałem, że może jacyś hejterzy lub jakaś konstruktywna krytyka przyjdą i będzie z kim polemizować, ale byliśmy we własnym gronie lub się kamuflowali :).

       
     • Ale Wy są naiwni… Juliusz w otwartym polu… Gdzie takich sieją… Ech frajerzy 🙂 Idźta lepiej powtórzyć tabliczkę mnożenia, a nie za poważne sprawy się brać… Do podstawówki małolaty, a nie do poważnych spraw 🙂
      No padnę. Juliusz na wiecu. A hahaha 🙂 Debile normalnie jak nie wiem co 🙂

       
  • Zależy to od zapraszających. Może jeszcze przed wyjazdem pojawi się jedno w Sączu. Możliwe, że pojawię się też na wykładach w niektórych prywatnych szkołach… ale rozmowy trwają :). Tu mi nawet chcą zapłacić :).

    
 1. Za daleko ten wykład z Lubelszczyzny,
  Jak będziesz gdzieś blizej środka Polski to na pewno dojadę,

  Dobrze by było, zeby ktoś to nagrał, można by było ciebie ( i tego bloga) lepiej zareklamować,

   
  • W wakacje jestem w PL. Zrobię jakiś artykuł, byście pisali w jakich miastach chcecie bym się pojawił. Jak pomożecie z organizacją (jakiś dom kultury czy coś) to przyjadę.

    
 2. Kamil mam pytanko do Ciebie a i inni może mi odpowiedzą.

  Od czego wywodzi się nazwa Państwa Liechtenstein – aż bije po oczach początek Liech -Lech

   
  • Liechtenstein – nazwa malego panstwa pochodzi od nazwy dynastii „von und zu Liechtenstein”
   a ta od zamku Liechtenstein , ale kolo Wiednia, gdzie byli w sredniowieczu. A poniewaz na tym blogu rozwazamy oficjalnie niemozliwe to moze ten zamek Liechtenstein /oficjalnie „jasna skala”/ to transformacja od Lechistan ?

    
   • Wiedeń założyli Wenedzi czyli Słowianie. Austria znajduje się na dawnych terenach słowiańskich, genetyczne zasłowiańszczona jest zwłaszcza Karyntia, takie austriackie nazwiska jak Kawka czy Lipke to są słowiańskie nazwiska. Jeżeli nazwisko Liechtenstein pochodzi z okolic Wiednia to doszukiwanie się słowiańskiej etymologi nie jest takie głupie. Wenedzi sięgali o wiele dalej. O wiele, wiele dalej… 🙂

     
    • Z pewnością cała Szwajcaria to także kraina Słowian-Wenedów. Vindilicia to rzymska prowincja położona w Szwajcarii. Jezioro Bodeńskie za czasów Rzymu nazywało się Laco Venetus. Rzeka Ren/Rhein to po prostu Ryń/Rynia, pochodzi z tego samego rdzenia co rynna.
     N.b. ten zagnieżdżony w polskim języku „Ren” to okropne zniekształcenie, które prawdopodobnie dostało się do j.polskiego na fali usiłowań zastąpienia polskiego łaciną.
     Dopływ Renu Men/Main, to polski Meń/Mienia, nazwa Mińska Mazowieckiego pochodzi od rzeki o tej nazwie, która przepływa przez Mińsk, następnie wpada do Świdra. Tak samo Mińsk Litewski zwany obecnie białoruskim pochodzi od rzeki Meń, dawna pisownia tych miast to Meńsk.

      
     • Tylko, że Rynna jest z niemieckiego… choć pochodzi od polskiego Ryć 🙂 Reszta gra :).

       
     • Też mi się wydaje, że Main jest od Mienienia… Rzymianie zwali go: Moenus. Co do Renu, to potwierdzam, że rdzeń ten sam, co Rynna… ale czy Rynna jest polska, to tego nie wiem… może ktoś kojarzy jakieś słowa? Bo ja nic nie widzę.

       
    • Serbowie byli w Grecji. Za walki w obronie Europy z Turkami a potem udzial w II wojnie Serbowie nie doczekali sie wdziecznosci tzw Zachodu podobnie jak Polacy.

      
    • Serbowie byli w Grecji. Za walki w obronie Europy z Turkami a potem udzial w II wojnie Serbowie nie doczekali sie wdziecznosci tzw Zachodu podobnie jak Polacy.

      
  • Tak na szybko: Licht (Jasny np. en:Light) + Stein (Kamień np. en:Stone)

   Przy czym Licht jest od naszego Lico/Lice (Twarz, Buzia)… tak samo greckie Leuko (Biały) jak np. Leukocyty czy Leukosia (Nikozja).
   Stein (Kamień) jest od naszego Ściana (Coś twardego), a ta znów pochodzi od Stać + N (litera N na poziomie rdzeni oznacza Nosić).

    
 3. Dzięki za dzisiejszy wykład. Miło było Cię poznać i chwilę pogadać. Trochę mnie zachęciłeś do zostawiania komentarzy (jako, że niektóre kwestie są dla mnie zbyt skomplikowane), więc spodziewaj się, że będziesz miał więcej roboty 😉

   
  • Coś konkretnego w tych jaskiniach miałeś na myśli czy ogólnie? (Nie czepiam się, tylko pytam czy na coś szczególnego zwrócić uwagę, bo artykuł długi).

    

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *