Spotkanie ze mną na Woodstock ASP WWE!

Przystanek Woodstock już za dwa tygodnie! Jest to bardzo dobra okazja, by spotkać się z fanami, sympatykami i krytykami.

Jestem współorganizatorem Wielokulturowej Wioski Esperanto organizowanej na terenie Akademii Sztuk Przepięknych (wzgórze po lewej patrząc z głównej sceny). Wioskę organizują esperantyści i dzięki ich uprzejmości możemy spotkać się na tym terenie.

Planowane są 4 względnie oficjalne spotkania ze mną, jednak będę tam od wtorku do niedzieli, więc spotkać się ze mną będzie można również poza tymi terminami mniej oficjalnie.

Z esperantystami zaplanowaliśmy wstępnie 4 wykłady, które poprowadzę:

 1. O alternatywnych pieniądzach (głównie Bitcoin)
 2. O ciekawych zjawiskach (głównie Złota Proporcja)
 3. O podróżach (głównie o polskich/słowiańskich słowach, które turysta spotka w różnych regionach świata)
 4. O wielojęzyczności (na podstawie esperanta, a głównie o polskich/słowiańskich słowach w tym języku)

Lista jest dość luźna i może się jeszcze coś zmienić. Dopiero dziś dostałem potwierdzenie, że na pewno będzie dla mnie czas i lista tematów jest zatwierdzona (w esperantocentrycznym świecie: esperanto, języki, podróże i wolność są tematami wszystkich tematów, a nie jacyś tam Słowianie, którzy nota bene esperanto stworzyli :P). Jeśli pojawi się jakaś oddolna inicjatywa dodatkowych tematów i spotkań, to jestem otwarty. Jak pisałem wcześniej, będę tam od wtorku do niedzieli, więc czasu jest tyle, że możemy omówić naprawdę dużo.

Proszę w komentarzach pisać, czy oczekujecie czegoś jeszcze. Może uda się to zorganizować.

Ze swojej strony chciałbym zaprosić na spotkania ze mną szczególnie konstruktywnych krytyków, słowianosceptyków i innych, którzy mają jakąś wiedzę w tym temacie, by spróbowali mi wskazać, gdzie popełniam ewentualne błędy (nie jakieś nieznaczące, tylko istotne). Od razu mówię, że nie interesują mnie osoby posługujące się autorytetami, które uważają, że skoro ktoś tak powiedział lub napisał w jakiejś książce, to znaczy że jest to prawda objawiona. Oczekuję spotkania z osobami, które przyjdą, wezmą np. słowo „wąż” i wykażą bezspornie, że nie pochodzi on od słowa „wąski” jak uważam ja, a od słowa „*h₂éngʷʰis” jak uważają językoznawcy. Mało tego uważam, że słowo Angina pochodzi też od naszego Wąski (W znika, Ą→AN, Ż→G), bo jest to zwężenie gardła, z resztą każdy kaszel to przecież zwężenie gardła (la:Angere (Kaszleć))… ale dla językoznawców to niepowiązane ze sobą słowa! Potrzebuję w końcu kilku mózgów ze świata oficjalnego językoznawstwa, którzy mi w końcu wyjaśnią, dlaczego uważają, że ich skomplikowany podział na jakieś rdzenie i słowa bez źródłosłowów jest prawidłowy, a mój, w którym każde słowo ma swój źródłosłów i składa się z małych logicznych elementów nadających mu wymowę i znaczenie już według nich prawidłowy nie jest.

Wykłady odbędą się w Kostrzynie nad Odrą (aktualnie granica polsko-niemiecka) na terenie Przystanku Woodstock na wzgórzu Akademii Sztuk Przepięknych w sektorze Wielokulturowej Wioski Esperanto (najprawdopodobniej dwa duże namioty) w środę (13/7), czwartek (14/7) i piątek (15/7) między 16:00, a 18:00 (co dokładnie kiedy, to jeszcze nie wiadomo) i w sobotę (16/7) 12:00-14:00.

Serdecznie zapraszam!

Info językowe
Info historyczne
Sposób opisania
Summary

20 thoughts on “Spotkanie ze mną na Woodstock ASP WWE!

 1. (…)
  Oczekuję spotkania z osobami, które przyjdą, wezmą np. słowo “wąż” i wykażą bezspornie, że nie pochodzi on od słowa “wąski” jak uważam ja, a od słowa “*h₂éngʷʰis” jak uważają językoznawcy. Mało tego uważam, że słowo Angina pochodzi też od naszego Wąski (W znika, Ą→AN, Ż→G), bo jest to zwężenie gardła, z resztą każdy kaszel to przecież zwężenie gardła (la:Angere (Kaszleć))… ale dla językoznawców to niepowiązane ze sobą słowa! Potrzebuję w końcu kilku mózgów ze świata oficjalnego językoznawstwa, którzy mi w końcu wyjaśnią, dlaczego uważają, że ich skomplikowany podział na jakieś rdzenie i słowa bez źródłosłowów jest prawidłowy, a mój, w którym każde słowo ma swój źródłosłów i składa się z małych logicznych elementów nadających mu wymowę i znaczenie już według nich prawidłowy nie jest.
  (…)

  Patrz pan… a ja zawsze myślałem, że aNGiNa to zapalenie/inflamation…a to pochodzi od oGNia… patrz:

  aNGiNa
  a”GiNa
  oNGiNa
  oNGiN
  a”GiN
  oGieN’

  Nie mów, że tego nie znasz?!! Ten Wo/o”/u/vNZ”, też może być… ale chyba odrobinę przekombinowane to…

  Szkoda, że nie można tu zamieszczać więcej odnośników na źródła, ale myślę, że to powyżej powinno wystarczyć, a jak nie to zobacz sobie swój wpis pt. Agni i komentarze do niego… a i pamiętaj o tzw. metatezie, czyli przestawce, jak już będziesz nauczał tłumy na ZL”o/o”/u/vDz’+STo/o”/u/K

  Bawię się trochę kodem i spawdzan, co chodzi na tej skórce… Także pardonsiq, za kolorki…

   
  • kolejno:
   https://en.wiktionary.org/wiki/Reconstruction:Proto-Indo-European/h%E2%82%82en%C7%B5%CA%B0-

   https://en.wiktionary.org/wiki/ango#Latin

   https://en.wiktionary.org/wiki/angina#Etymology

   wiem, co to jest przestawka :). W tym grzebaniu wychodzi, że jednak kojarzą, że angina to zwężanie gardła :). Nie kojarzą tylko z naszym Wąski.

   Nie jest powiedziane, że Ogień i Angina nie są połączone. Bo nadal tak do końca źródłosłowów obu nie jestem pewien. Ognia kończy mi się na słowie Ginąć. A Wąskiego na Wysokim (i ten znów łączę z rdzeniami: Wiedza, Wódz, Wodzić). Przy czym nie widzę połączenia Wąski i Ginąć (słownego, bo logiczny widzę).

   Moim zdaniem jest tak samo blisko ANG do Wąż i do Ogień, z tym że słowa pokrewne mówią mi, że to jednak Wąż (Wąski), a nie Ogień.

    
   • (…)
    A Wąskiego na Wysokim (i ten znów łączę z rdzeniami: Wiedza, Wódz, Wodzić). Przy czym nie widzę połączenia Wąski i Ginąć (słownego, bo logiczny widzę).
    (…)

    Wo/o”u/vDz, to ten co miał WieDe” i Wio/o”/u/vDL” Go/o”/u/v+We”Do… czyli bydło… do Wo/o”/u/vDy… albo Do/o”u/v+Wo/o”u/vDziL” Wo/o”u/vjaMi, czyli Wo/o”u/vjSKieM lub Po/o”u/v+Wo/o”u/vZiL” Wo/o”u/voDz+aMi i Wo/o”u/vZeM i KL”o/o”u/vSo/o”u/vja”CyM KL”o/o”u/vS+aKieM

    To bardzo stare słowa… i sięgają pamięcią dalej nawet niż wynalezienie Ry+DWa+No/o”u/v… czyli mają ze 6000 lat…

     
   • Tak fajnie sobie pokojarzyć, skąd się dane słowo wzięło ale chyba najwyższa pora pokojarzyć, po co stworzono różne rasy i różne języki. Kto to zrobił i w jakim celu. Bo chyba co niektórzy stwórcy maja niezłą polewkę widząc, jak jedni z drugimi mordują się na potęgę udowadniając, że są bardziej boscy od innych. A ci ogarnięci w temacie robią swoje, zawłaszczając ziemię.
    Ale chyba złe forum na takie herezje sobie wybrałem…

     
  • Gość zaczyna od oksymoronu. Rób co chcesz właśnie znaczy myśl krytycznie, a nie podążaj za tłumem. Dalej wybacz, wyłączyłem po minucie, bo gość nie powiedział w tym czasie absolutnie nic sensownego.

    
 2. Zapomniałem to inflamation rozwinąć, więc oto i ono:

  iN+FLaMaT+io/o”/u/vN
  iN+PLaMaT+io/o”/u/vN
  iN+PLaNaT+io/o”/u/vN
  PL”o/o”/u/vNa”C’/T’
  PL”o/o”/u/v+MieN’…

  Stąd i tzw. łaciński FLaMeN, czyli PL”o/o”/u/vMieN’… i zamiana o -> a, czyli tzw. prawo Brugmanna kłania się…

   
  • To wiem i jest to jasne i oczywiste. Rozumiem, że dla potomnych napisałeś, a nie do mnie :). Płomień, Promień i Flamen są tak tożsame i oczywiste (chyba dla każdego), że nie ma tu się nad czym rozwodzić.

    
   • Angina to zapalenie, czyli inflamation… Dużo tu wszędzie ognia, a mało wąskiego węża… Ale co do wąskiego węża i płomienia, to łuska MieNi się, jak PL”o/o”/u/vM+ieN’… Tu masz logiczne połączenie, nie zapominając o Żmiju Ognistym… patrz:

    https:// pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBmij

    http:// mitoslavia.blogspot.co.uk/2014/07/zmij-ognisty-wilk-i-janosik.html

    http:// religie.wiara.pl/doc/1693030.Zmij

    Uważam, że mylisz rdzenie WS z GN, a na dodatek opierasz się na późniejszych romajskich tłumaczeniach późniejszych od-słowiańskich słów. Prosiłeś o materiał do dyskusji i go dostałeś. 🙂

    Łączyłeś We”Z”/S”a z Wa”S+KiM Wa”SeM i słusznie, ale zwróć uwagę że Twoje wywiedzenie opiera się na zagubieniu dźwięku W, do postaci a”/aNS, z dodatkowym przejściem dźwięku S w G/H… a ja proponuję, że tak powiem prostackie wytłumaczenie… tego palącego problemu… gdzie nic nie gubi się po drodze i nic nie zamienia w nic… Brzytwa się kłania Okhama…

    Rozpisz to sobie sam i zobacz ile zmian trzeba zrobić, żeby z WoNSa lub WeNZ”a zrobić WaNG+iNeN… Tu i WoNSKA WaGiNa kłania się… Zresztą… To może być powiązane, jak wyżej WoNZ” z (W)oGNieM… i G/Z”M/NijeM

    A gardło jest „wąskie”, bo PaLi, a nie dlatego, że akurat musi być węższe… Jak ono jest bolące… to sprawia takie wrażenie. Zresztą angina, to nie tylko problem gardła…

    https:// en.wikipedia.org/wiki/Angina_pectoris

    Ból jest palący, dusi swoją drogą, ale to nie to samo co duszenie… Wiem co piszę…

     
 3. Z biegiem czasu… przypomnę, jak czesiu nagabywał oczadziały pisem, że sojusz z ukropami i turkoidami pozwoli na stworzenie międzycośtam. Co za matoł. Albo agent.

   
 4. Czesiowi się już kasa (dla cureń i spąsorów) kończy, więc bije w tony do teścia na jedynce. Żałosny czesiu, oj żałosny żydek.

   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *