Nowy akapit Góra i Dziura w artykule Góra, Dół i Armageddon.

Góra i Dziura

Pojawił się nowy akapit w artykule: Góra, Dół i Armageddon.

Zapraszam

Info językowe
Info historyczne
Sposób opisania
Summary

8 thoughts on “Nowy akapit Góra i Dziura w artykule Góra, Dół i Armageddon.

 1. Kilka propozycji tematów o których mógłbyś Phoenix porozmawiać oko w oko z Wandaluzją w trakcie rozmowy z nim na żywo w marcu:

  1. Może znajduje sie on w posiadaniu wizerunków starożytnych zamków na Bielanach w Krakowie, na Sobótce we Wrocławiu oraz zamku Amazon w Płocku? Raz widziałem jego komentarz u Maruchy bodajże na temat odbudowy zamku w Krakowie.Ale jak odbudować, kiedy nie wiadomo jak wyglądał?

  2.Rozwiązanie zagadki incydentu na przełęczy Diatlova.Skoro Juliusz twierdzi, że znalazł wyjaśnienie katastrofy tunguskiej(( wybuch sterowca uranowego )) to może coś o Diatlovie wie?

  3. Ciekawe co sądzi Juliusz o kalifornijskiej teorii na temat naszego,R1a, pochodzenia.Na swojej stronie pisze on, że wybuch jądrowy, który zniszczył cywilizację w Kalifornii miał miejsce 40 000 lat temu,czyli kilka tysięcy lat wcześniej przed pojawieniem sie R1a w Azji.

  4,Technologia nazistów.Na jego stronie można znaleźć informacje o tym, że są świadkowie na lądowanie testowego spodka pod Wrocławiem.Może Juliusz posiada na ten temat jakieś dodatkowe informacje?

  Tyle mi przychodzi do głowy w tym momencie:)

   
  • A może Juliusz jajca sobie z czytelników robi?
   Co Ty masz na tle tego bloga Wadaluzja, Wadaluzja i Wadaluzja, uparłeś się udowodnić że tam jest prawda objawiona!?

    
 2. Uważam, że prawda ale czy objawiona? Raczej świecka 😀 Według mnie ten gość ma rację na 99% procent w tym co pisze bo zbadałem na podstawie jego bloga wiele spraw i zawsze sie okazuje, że jest punkt zaczepienia i tak mogło być 🙂 Osobiście uważam, że poza jego blogiem najwięcej prawdy jest tylko na stronie Czesława Białczyńskiego:) Jeśli chodzi o naszą historię to są dwaj moi idole 😀

   
  • No i teraz jeszcze dochodzi blog Phoenixa:) Tak poza tym ja cały czas sie zastanawiałem skąd Ciebie Phoenix kojarzę.Aż zajrzałem po długim czasie przerwy na temat o Liliontransfer na Hyipforum i już mi sie przypomniało 😀

    
  • Hmm… samo przez się… chyba sporo tu o Żydach… zależy co chcesz usłyszeć :)… Jakiś dedykowany? Planuję kilka… np. o Żydach z Polski, co założyli firmy poza polską i firmy znane są na całym świecie, a niewiele by brakowało, by to były polskie marki.

   Jeśli spodziewasz się czegoś w stylu, Żydzi są be, to raczej nie będzie… bo każdy naród jest tak samo be… o tym, że Żydzi są cacy też nie będzie, bo każdy naród jest tak samo cacy. Ale o tym, że czołówka przewrotu komunistycznego to głównie Żydzi już na blogu było. Polska straciła niepodległość „przez Żydów” w 1772-1795, nie dlatego, że Ci Żydzi coś nam źle robili, ale dlatego, że nie chcieliśmy ich gnębić, to postanowiono zlikwidować takie „niekatolickie” państwo.

   Zgadzam się generalnie z tą tezą, że nie ma czegoś takiego jak „naród żydowski”, a jest wspólnota religijna, czyli Żydzi nie mają wspólnych korzeni, a wspólną religię. Dlaczego tak uważam, też planuję zrobić artykuł.

   Jednak gdyby nie Polska, to nie byłoby Żydów (przynajmniej tylu), a w efekcie nie byłoby państwa Izrael. I kolejny artykuł można zrobić o początkach Izraela odnośnie Polski, bo mało kto wie, że pierwszy premier Izraela jest z Płońska. A Knesset też na początku mówił po polsku, dopiero później wprowadzono hebrajski (jak sporo parlamentarzystów się go nauczyło w końcu). Osobiście uważam tę część historii za naszą porażkę, bo Żydzi są, jacy są… większość jest zwykła, ale mają jednak (w odróżnieniu do np. Muzułmanów) to umiłowanie przedsiębiorczości, ciężkiej pracy i edukacji. Gdzie nie mieszkają tam jest bogactwo (choć oczywiście można powiedzieć, że gdzie jest bogactwo, to tam są Żydzi :P)… Państwa w których mieszkają prawie zawsze są lokalnymi lub globalnymi mocarstwami np. Polska (do rozbiorów), UK, Niemcy, Szwajcaria, USA, Izrael. Każdy Żyd, którego znam osobiście (i wiem, że jest Żydem, bo większość się tym zazwyczaj nie chwali) zapierdziela od rana do wieczora, nigdy na kogoś, zawsze na siebie i zatrudnia kilku dodatkowych ludzi do pomocy. Sam jest niegłupi, oszczędny, dobrze wykształcony, o dzieci swoje dba i wytwarza dużo PKB. Nie zdarzyło mi się, by mnie ktoś z nich oszukał (jak się powszechnie uważa).

   O Izraelu mam bardzo dobre zdanie w sensie ekonomii, bo trzeba im przyznać, że zbudowali Europę na pustyni. Jednak głęboko nie zgadzam się z panującym tam apartheidem. Choć mieszkałem w Egipcie i tam Izraela nienawidzą, ale byłem też kilka razy w Izraelu, objechałem cały kraj stopem, również z Arabami, a mówię po arabsku w stopniu względnie komunikatywnym i tam znów Arabowie (imigranci z Egiptu!) sobie chwalą życie (w sensie Arabowie imigranci, a nie Arabowie Palestyńczycy)… mówią generalnie: niech się ta głupia wojna w końcu skończy, ja chcę tu spokojnie zarabiać, a nie ciągle od bomb uciekać… więc sprawa jest tam skomplikowana i dziwna…

   Jeden mój bardzo bliski znajomy (Żyd z pochodzenia, ale niepraktykujący) jak się widzimy to często opowiada dowcipy o Żydach (zazwyczaj czarny humor o Oświęcimiu itp) i mówi, że on może opowiadać antysemickie dowcipy, bo on jest Żydem :).

   Jeśli źle zrozumiałem Twoje pytanie, to naprostuj :).

    
   • Chodziło mi o artykuł o Żydach z punktu widzenia genetyki głównie i ich pochodzenia:) A także o kwestii jidysz i języka niemieckiego, czy są wzajemne zapożyczenia.

     

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *